Wózek kąpielowy Lambda

Opis

Wózek kąpielowy Lambda został zaprojektowany, by pomóc opiekunom osób niepełnosprawnych w czynnościach higienicznych bez narażania się na urazy kręgosłupa. Dzięki dużemu zakresowi podnoszenia (596 – 1055 mm) urządzenie przoduje w swojej klasie, ułatwiając kąpiel lub przebieranie pacjenta.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności pacjenta boczne i końcowe poręcze posiadają możliwość blokowania w czterech różnych pozycjach.

Po kąpieli woda jest odprowadzana drenami umieszczonymi w dnie leżyska, a 10o pochylenie łoża pozwala usunąć wodę, zwiększając wygodę suszenia pacjenta. Leże wyłożone jest gąbką i uzupełnione przez poduszkę, zapewniającą wygodę i komfort dla pacjenta. Wózek posiada centralny hamulec oraz blokadę kierunkową. Krążki odbojowe zapobiegają uszkodzeniu podczas transportu. Urządzenie posiada elektryczną regulację wysokości, sterowaną za pomocą pilota. Siłownik wyposażony jest w przycisk bezpieczeństwa.

Cechy charakterystyczne:

  • model przoduje w swojej klasie pod względem regulacji,
  • wózek w bezpieczny sposób pochyla się o 10 stopni, a osoba leżąca, na nim pozostaje w miejscu,
  • dreny w materacu ułatwiają całkowite odprowadzenie nagromadzonej wody, która wypływa przez wąż, duże, łatwo toczące się kółka umożliwiają maksimum sterowności, a centralny system hamulców zapobiega toczeniu się wózka w trakcie użytkowania,
  • przejrzyste wzornictwo, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami.