neurorehabilitacja

Wideo analiza ruchu

Wideoanaliza ruchu to nowoczesna metoda do kompleksowej, dynamicznej oceny parametrów związanych z ruchem człowieka, a przede jego kinetyki i kinematyki. Podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi w tym celu są szybkie kamery DV, markery, komputer oraz specjalistyczne oprogramowanie pozwalające na rejestracje i (...)

Zobacz więcej

neurorehabilitacja

Neuroreabilitacja przy użyciu systemów Redcord

Do tej pory praca na urządzeniu Redcord kojarzona była przede wszystkim z postępowaniem terapeutycznym, które w większości przypadków dotyczyło pacjentów ortopedycznych, prezentujących różnorakie deficyty układu mięśniowo-szkieletowego. Obecny rozwój badań naukowych i nieustannie powiększający się warsztat ćwiczeń i technik terapeutycznych (...)

Zobacz więcej

neurorehabilitacja

Zastosowanie treningu lokomotorycznego z asystą robota u dzieci z ośrodkowymi zaburzeniami chodu

A. Meyer-Heim* MD, Rehabilitation Centre, Affoltern amAlbis, University Children’s Hospital Zurich, Switzerland.I. Borggraefe MD, Department of Paediatric Neurology and Developmental Medicine, Dr von Haunersches Children’s Hospital, University of Munich, Germany. Intensywny, zadaniowo-specyficzny trening z zastosowaniem napędzanych ortez driven gait (...)

Zobacz więcej

neurorehabilitacja

MANOVO Spring – nowoczesna terapia dłoni

Szwajcarska firma Hocoma zaprezentowała właśnie swoje nowe urządzenie do terapii w kompletnym łańcuchu ruchowym od ramienia aż do dłoni. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o mechanizm sprężynowy umożliwiający dostosowanie poziomu wsparcia ruchu lub oporu. Całość została zaprojektowana w odniesieniu (...)

Zobacz więcej

neurorehabilitacja

Sprzedany 500-tny Lokomat firmy Hocoma

Wiodący na rynku robot ze Szwajcarii pomaga pacjentom w reedukacji chodu. Przez ponad 10 lat pacjenci z zaburzeniami neurologicznymi z całego świata korzystali z rehabilitacji za pomocą ortezy Lokomat, oferowanej przez szwajcarską firmę Hocoma  zajmującą się profesjonalną inżynierią medyczną. (...)

Zobacz więcej

neurorehabilitacja

Simi Motion – wideoanaliza ruchu poprzez śledzenie sylwetki

W odróżnieniu do zdecydowanej większości dostępnych na świecie produktów, system Simi Motion nie wykorzystuje technologii podczerwieni. Wysokiej jakości wideo rejestrowane jest za pomocą szybkich kamer przemysłowych, a wykorzystanie najnowocześniejsze algorytmów przetwarzania obrazu w systemach Simi Motion pozwala na sprawną (...)

Zobacz więcej

neurorehabilitacja

Platforma wymiany wiedzy Hocoma

Szwajcarska firma Hocoma uruchomiła właśnie nowoczesną stronę dla użytkowników swoich urządzeń, na której każdy terapeuta może podzielić się z innymi swoim doświadczeniem, a także zadać pytanie i rozwiązać problem z dziedziny neurorehabilitacji lub użytkowania systemów Lokomat, Armeo, Erigo. Więcej informacji znajdą Państwo na (...)

Zobacz więcej

© 2024 Nowoczesna rehabilitacja neurologiczna. All Rights Reserved