Hocoma

Opis

Hocoma to szwajcarska firma będąca liderem w neurorehabilitacji wykorzystującej roboty. Założona została w 1996 roku przez inżynierów Gery Colombo i Matthiasa Jörg oraz ekonomistę Petera Hostettler. Od początku swojego istnienia zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych ściśle współpracując z wiodącymi klinikami i placówkami badawczymi na całym świecie. W dniu dzisiejszym Hocoma zatrudnia ponad 150 pracowników pracujących w siedzibie głównej niedaleko Zurichu.

Najbardziej znamym produktem firmy Hocoma jest urządzenie Lokomat, które zbudowane jest ze zrobotyzowanych ortez prowadzących nogi pacjenta oraz bieżni treningowej. System ma wspomagać rehabilitację osób z problemami neurologicznymi spowodowanymi przez udary, urazy rdzenia kręgowego, urazy mózgu, stwardnienie rozsiane, czy chorobę Parkinsona. Lokomat dostępny jest na rynku od 2001 roku i stanowił ogromny krok naprzód w terapii lokomocji. Obecnie dostępna na rynku wersja nosi oznaczenie 6.1. LokomatPro z ortezami pediatrycznymi wspomaga intensywną terapię lokomocji u dzieci z porażeniem mózgowym lub innymi schorzeniami neurologicznymi. Wprowadzony na rynek został jesienią 2005 roku. Obecnie na świecie istnieje już kilkanaście placówek korzystających z tego urządzenia.

Drugim produktem skonstruowanym przez firmę Hocoma jest stół do pionizacji Erigo. Unikatowa konstrukcja stołu wyposażonego w system symulujący kroczenie wspomaga mobilizację pacjentów zaraz po urazie, ale także u osób przewlekle chorych.

Ważnym krokiem milowym w historii firmy Hocoma było wprowadzenie systemów do rehabilitacji kończyny górnej u osób po udarach, czy urazach mózgu. System Armeo został zaprojektowany we współpracy z badaczami z Instytutu Rehabilitacji w Chicago (USA). Pierwsze urządzenia są w użytku od 2007 roku.

HOCOMA AB
INDUSTRIESTRASSE 4
CH-8604 VOLKETSWIL
SWITZERLAND
TEL.: +41 43 444 22 00
MAIL : INFO@HOCOMA.COM

Firma Meden-Inmed Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Hocoma w Polsce.

certyfikat wyłączność

zobacz produkty:

hocoma reedukacja chodu rehabilitacja konczyn gornych w meden inmed - wyłączny przedstawiciel