National MS Rehabilitation Center

Erigo ProLokomat Pro

Adres: Dąbek 129, 06-561 Dąbek, Polska
Miasto: Dąbek

KOMR w Dąbku – Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM) został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenie do reedukacji chodu – Lokomat firmy Hocoma.

Rehabilitacja w KOMR jest realizowana przez zespół młodych terapeutów indywidualnie podchodzących do każdego pacjenta. Ośrodek zapewnia terapię indywidualną, grupową oraz szeroką gamę zajęć rehabilitacyjnych. Sale rehabilitacji wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt do prowadzenia usprawniania chorych na SM, w tym Lokomat Pro, stół do wczesnej pionizacji pacjentów z funkcją kroczenia Erigo, elektryczne rotory kończyn górnych i dolnych.

KOMR oferuje szeroką gamę zabiegów fizykoterapii, między innymi magnetoterapii, elektroterapii, terapii ultradźwiękami, falami uderzeniowymi i laserem. Ośrodek został wyposażony w profesjonalne zestawy do hydroterapii, jak wanny do hydromasażu, wirówki kończyn i kręgosłupa. Ośrodek jest wyposażony w elektronicznie sterowane urządzenie podnośnikowe pozwalające na transport pacjentów leżących.

Informacje o placówkach przygotowywane są w oparciu o dane ze źródeł ogólnodostępnych. Portal pełni funkcję informacyjną i nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje.