Hocoma Moduł FreeD

Opis

Nowy moduł FreeD do urządzenia Lokomat firmy Hocoma pozwala na jeszcze skuteczniejszy trening balansu i bardziej poprawne biomechaniczne odciążenie pacjenta podczas treningu, poprzez lateralne ruchy miednicy oraz jej rotacje podczas treningu. Uzupełnia funkcje Lokomatu, zapewniając kompleksowy trening z maksymalnie poprawnym wzorcem chodu.

Moduł FreeD podnosi skuteczność terapii umożliwiając wykonywanie ruchów miednicy. Podczas treningu pacjenci mogą kontrolować przenoszenie ciężaru ciała na nogę wykroczną, wzmacniając mięśnie pleców i poprawiając koordynację i równowagę. Odpowiednie odwzorowanie naturalnego wzorca ruchu jest kluczowe w procesie reedukacji chodu.

W zestawie z modułem FreeD znajduje się oprogramowanie oparte na biofeedbacku i rzeczywistości wirtualnej. W pakiecie treningowym zawarto nowe, jeszcze bardziej atrakcyjne ćwiczenia podnoszące motywację pacjenta. Zestaw treningowy został stworzony z naciskiem na maksymalnie wierne odtworzenie konkretnych aspektów fizjologicznego treningu chodu. Zastosowanie nowego oprogramowania powoduje, że minimalna zmiana długości kroku lub sposób jego wykonania znajduje dokładne odzwierciedlenie w rzeczywistości wirtualnej widocznej na ekranie monitora. Rozwiązania zastosowane przez firmę Hocoma sprawiają, że nawet u pacjentów ze znaczną niepełnosprawnością, minimalne zaangażowanie w ruch jest wychwytywane przez system, skutkując tym samym jeszcze większą efektywnością treningu.

Urządzenie posiada Deklarację Zgodności z wymaganiami dyrektywy medycznej 93/42 EEC.

Piszą o lokomacie:

Przeczytaj artykuły

Oświadczenie o produkcie

Jest to urządzenie medyczne, przeznaczone do obsługi tylko i wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Korzystając z urządzenia należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi. Producent zaleca użytkownikom, regularne odwiedzanie strony internetowej Oświadczenie o Produkcie, w celu uzyskania umieszczonych tam ewentualnych, dodatkowych informacji.