Vibramoov – nowość w naszej ofercie

Opis

Czym jest urządzenie Vibramoov?

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu nowy produkt w naszym portfolio – urządzenie Vibramoov! Jest to produkt umożliwiający kompleksowe przeprowadzenie pacjenta przez proces rehabilitacji. Zastosowanie rozbudowanych i zróżnicowanych protokołów umożliwia dobranie odpowiedniej rehabilitacji wibracyjnej do danego schorzenia. Co więcej, pozwalają one pacjentowi na wykonanie określonych ruchów, które angażują wiele mięśni i stawów. Podczas terapii można zmieniać parametry takie, jak:

  • intensywność sekwencji wibracyjnych
  • czas trwania stymulacji
  • typ sekwencji wibracji.

Aparat Vibramoov dostępny jest w dwóch wersjach – podstawowej Physio oraz rozbudowanej PRO.

Czym charakteryzuje się wersja Vibramoov Physio?

Wersja Physio składa się z dwóch stymulatorów lub jednego stymulatora ręcznego z 8 końcówkami o różnym przeznaczeniu. Dodatkowo posiada zestaw opasek mocujących stymulator oraz dwie specyficzne ortezy do trybu leczenia spastyczności. Głównym wskazaniem do rozpoczęcia terapii z wykorzystaniem Vibramoov Physio jest przede wszystkim zrostowe zapalenie stawu ramiennego, złamania i zwichnięcia, zaburzenia CNC, nerwobóle, zapalenia ścięgien oraz udar. Główne zalety wynikające z terapii to wczesne i intensywne wzmocnienie sensomotoryczne, ulga w bólu, odzyskanie mobilności, centralne działanie poprzez stymulację obwodową (FPS). Rehabilitacja z wykorzystaniem Vibramoov Physio niesie za sobą również korzyści dla terapeuty. Przede wszystkim do obsługi urządzenia potrzebny jest tylko jeden terapeuta, a czas konfiguracji pacjenta jest niezwykle krótki i wynosi mniej niż 5 minut.

Cały cykl terapii składa się z czterech modułów, z których każdy wpływa na inne aspekty rehabilitacji. Pierwszy etap to mobilizacja, czyli ponowne zainicjowanie ruchu. Funkcjonalna proprioceptywna stymulacja jest stosowana na połączeniu mięśniowo-ścięgnistym, co aktywuje obszary czuciowo-motoryczne i pozwala na odczuwanie naturalnych ruchów. Drugi etap to tak zwana antalgia, która ma na celu zredukowanie odczuwalnego bólu. Kolejny krok to regulowanie aktywności mięśni, co powoduje wzrost aktywności mięśnia, w wyniku czego spastyka zostaje spowolniona. W przypadku pacjentów ze znacznym stopniem spastyczności, moduł trzeci należy zastosować przed modułem pierwszym. Ostatni etap wpływa przede wszystkim na odzyskanie siły mięśniowej, jak i również pozwala pacjentom odzyskać masę mięśniową, zwiększyć napięcie mięśniowe, wzmocnić funkcje motoryczne oraz wykonywać pracę proprioceptywne.

Rozszerzona wersja, czyli Vibramoov PRO

Wersja bardziej rozbudowana, czyli Vibramoov PRO składa się aż z 12 stymulatorów, stacji sterującej, fotela pionizującego, podnośnika do kończyn dolnych dla pacjentów leżących, 24 specyficznych ortez do leczenia spastyczności oraz antygrawitacyjnego wsparcia kończyn górnych. Vibramoov PRO idealnie sprawdzi się u osób cierpiących między innymi na porażenie mózgowe, chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub urazy rdzenia kręgowego. Urządzenie jest przeznaczone do rehabilitacji osób zarówno leżących, jak i spionizowanych. Możliwy jest trening chodu po powierzchni, bieżni oraz przy barierkach. Głównym zadaniem Vibramoov PRO jest przeciwdziałanie skutkom ograniczenia ruchomości w stawach, jak i również zachowanie budowy mięśniowej.

Proces rehabilitacji składa się z dwóch modułów. Pierwszy krok to wyzwalanie czynności poprzez pobudzenie proprioceptywne. Etap początkowy to wywołanie u pacjenta wrażenia ruchu. Następnie generowane są reakcje motoryczne inicjujące odczuwany ruch, a na koniec następuję aktywny udział w ruchu. Drugi moduł to zogniskowana wibracja, która reguluje napięcie mięśniowe. Tego rodzaju stymulacje są stosowane na środkowej części mięśnia, co wywołuje powtarzające się skurcze i/lub rozciąga mięśnie.

Do największy zalet terapii z wykorzystaniem Vibramoov PRO zaliczamy:

  • wczesne i intensywne wzmocnienie neuroplastyczności
  • działanie centralne poprzez FPS
  • zwiększenie i usprawnienie codziennej rehabilitacji
  • szybki czas konfiguracji.

W razie wszelkich pytań zapraszamy do kontaktu z opiekunem produktu Agatą Huszaluk.