Sprzedany 500-tny Lokomat firmy Hocoma

Opis

Wiodący na rynku robot ze Szwajcarii pomaga pacjentom w reedukacji chodu.

Przez ponad 10 lat pacjenci z zaburzeniami neurologicznymi z całego świata korzystali z rehabilitacji za pomocą ortezy Lokomat, oferowanej przez szwajcarską firmę Hocoma  zajmującą się profesjonalną inżynierią medyczną. Ta utytułowana firma sprzedała niedawno 500 już  Lokomat  jednemu z wiodących szpitali w Hongkongu. Lokomat był pierwszym automatycznym robotem służącym do reedukacji chodu i jest jednym z najbardziej docenianych robotów medycznych. Dziś, jest uważany za podstawę neurorehabilitacji kończyn dolnych i stosowany jest w najlepszych szpitalach i klinikach na całym świecie. Dziewięć z dziesięciu najwyżej ocenianych przez U.S. News pod względem rehabilitacji neurologicznej szpitali stosuje w swoim leczeniu Lokomat.

Wyznaczenie trendu w neurorehabilitacji na międzynarodową skalę.

Lokomat jest oparty na badaniach i działaniach rozwojowych Swiss University Hospital Balgrist w Szwajcarii. Został wynaleziony i wyprodukowany przez firmę Hocoma, wyodrębnioną ze Swiss University Hospital Balgrist w 2001 roku. Robot  Lokomat stał się wiodącym produktem na rynku i jest aktualnie używany w prawie 60 krajach na świecie. Ponad 140 naukowych publikacji o terapii oferowanej przez Lokomat zostało opublikowanych w recenzowanych pismach medycznych- więcej niż o każdym innym robocie służącym do rehabilitacji kończyn dolnych. Ponadto Hocoma wciąż udoskonala swój produkt i wzbogaca go o nowe opcje dzięki współpracy z wieloma partnerami. Dziś szósta generacja tego urządzenia jest z powodzeniem stosowana w rehabilitacji neurologicznej na całym świecie.

Doktor Gery Colombo, prezes firmy Hocoma tłumaczy: “Utrzymujemy bliską współpracę ze szpitalami i instytucjami badawczymi. Zatem, możemy zaoferować pacjentom i terapeutom najwyższe możliwe rezultaty. Dzięki wysokiemu standardowi tego urządzenia i ciągłemu postępowi, Lokomat jest uważany za innowacyjny produkt ustalający trendy w produkcji robotów do reedukacji chodu na skalę światową.”

Terapeutyczny sukces osiągnięty przez ciągłe wyzwania.

Lokomat jest stosowany w celu poprawy zdolności ruchowych u osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi takimi jak: wylew, urazy rdzenia kręgowego, porażenia mózgowe, stwardnienie rozsiane, a także innymi chorobami i urazami neurologicznymi.

Intensywna i systematyczna rehabilitacja jest niezbędna w procesie reedukacji chodu, dlatego też istotne jest wysyłanie mózgowi odpowiednich impulsów dla zachowania naturalnego schematu ruchów. Lokomat automatyzuje terapię na bieżni, umożliwiając intensywny i systematyczny trening. Motywujące ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości i stały dostęp do wyników sporządzanych przez system Lokomat ukierunkowują pacjentów podczas ponownej nauki poprawnego chodu.

Sukces po zaburzeniach neurologicznych.

“Zaraz po drugiej sesji terapeutycznej z robotem LOKOMAT odczułem, że mięśnie moich łydek pulsują” mówi Phillip Bryant. Po poważnym wypadku samochodowym lekarze powiedzieli mu, że już nigdy nie będzie w stanie chodzić. Już po 16 sesjach terapeutycznych siła nogi Phillipa zmierzona przez LOKOMAT zwiększyła się z 8 do 44%. “Zauważyłem, że kroki stają się o wiele łatwiejsze” tłumaczy Phillip i dodaje: “Kontynuowałem terapię w domu, poza ćwiczeniami z robotem i teraz wykonuję ćwiczenia na nogi o obciążeniu 14 kg.” W czerwcu 2012 Phillip stanął o własnych siłach jako świadek na ślubie przyjaciela.

Dzięki dokładnym wynikom postępu sporządzonym przez LOKOMAT, pacjenci są zmotywowani do dłuższego, systematycznego i bardziej intensywnego treningu. W ten sposób wyzwaniem pacjenta staje się poprawa własnych wyników oraz wzmocnienie i udoskonalenie swoich możliwości. Stały dostęp do wyników terapii wspiera zarówno terapeutów jak i pacjentów w wyznaczaniu im kolejnych celów.