Nowości w neurorehabilitacji – NeuroAtHome

Opis

Firma Meden-Inmed ma przyjemność zaprezentować Państwu nowoczesny system do treningu ruchowego i kognitywnego NeuroAtHome. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie biofeedback’u w terapii pacjentów neurologicznych. NeuroAtHome jest platformą, która pozwala terapeutom na przeprowadzenie fizycznej i kognitywnej terapii zarówno w warunkach klinicznych jak i w domu. NeuroAtHome to ponad 60 ćwiczeń korzystających z wirtualnej rzeczywistości, pozwalających na rejestrację ruchów w czasie rzeczywistym oraz grywalizację. Wszystko to jest zapewnione, aby poprawić wyniki i zwiększyć zaangażowanie pacjenta. Gdy sesja ćwiczeń zostanie ukończona, NeuroAtHome kompletuje analizę ruchów i dane wydajności podczas sesji. Ułatwia to obiektywną obserwację postępów pacjenta. Poprzez użycie NeuroAtHome, jednostki opieki zdrowotnej mogą dostarczyć fizyczną i kognitywną terapię nie zważając na miejsce, w którym znajduje się terapeuta lub pacjent.

NeuroAtHome zapewnia ponad 60 ćwiczeń zaprojektowanych przez profesjonalistów z szerokim praktycznym doświadczeniem w terapii fizycznej i kognitywnej. Terapeuci mogą spersonalizować wszystkie ćwiczenia, aby dostosować je do zdolności oraz celów pacjenta. Pacjenci mogą odbyć fizykoterapię z NeuroAtHome zarówno stojąc jak i siedząc lub używając narzędzi asystujących takich jak wózek, chodzik czy zaczepy na ścianach. W razie potrzeby możliwe jest również, aby w trakcie sesji pacjentowi asystował terapeuta. Ćwiczenia funkcji poznawczych zawierają ponad 5000 różnych form stymulacji (zdjęcia, kształty, słowa), wybrane przez klinicystów do użytku z systemem NeuroAtHome.

NeuroAtHome

W przypadku chęci uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt z Panem Jerzym Bartodziej (specjalista ds. neurorehabilitacji i diagnostyki): jbartodziej@meden.com.pl.