Hocoma na Światowym Kongresie Neurorehabilitacji WCNR 2014 Istanbul

Opis

Światowy Kongres Neurorehabilitacji WCNR 2014 Istanbul to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w dziedzinie rehabilitacji neurologicznej. Tegoroczna edycja ściągnęła do Istanbułu ponad 1500 odwiedzających, w tym wielu lekarzy i dyrektorów placówek medycznych. Podczas Kongresu firma Hocoma miała przyjemność zaprezentować swoje uznane na całym świecie produkty oraz wiele nowości:

  • Lokomat V6 z modułem FreeD i pakietem Challenge (nowym oprogramowaniem z wieloma, jeszcze bardziej wymagającymi ćwiczeniami)
  • ArmeoSpring z nowym oprogramowaniem
  • ErigoPro z FES
  • Platformę wymiany wiedzy Hocoma

Zarówno moduł FreeD jak i pakiet Challenge zostały odebrane bardzo pozytywnie przez gości stoiska Hocoma. Odwiedzający zgodnie przyznali, że dodatkowy ruch miednicy zapewniony przez moduł FreeD jest istotny w procesie rehabilitacji, a sam przebieg treningu wymusza dużą aktywność pacjenta dzięki motywującym programom treningowym. Większość obecnych klientów Hocoma zatrzymujących się przy stoisku podczas Kongresu pytała o możliwość aktualizacji zarówno sprzętu jak i oprogramowania.

Potencjalni klienci przyznali, że wprowadzenie modułu FreeD rozwiało ich wątpliwości dotyczące Lokomatu i rozważają zakup robota do reedukacji chodu firmy Hocoma do swojej placówki. Dzięki prezentacji pakietu Challenge wielu badaczy, którzy do tej pory byli przekonani że Lokomat pozwala wyłącznie na pasywną mobilizację pacjentów, uświadomiło sobie wysoki poziom aktywności pacjenta podczas treningu.

Wiele osób testowało urządzenie do rehabilitacji neurologicznej rękiArmeoSpring wyposażone w nowe oprogramowanie, stanowiące doskonałe rozwiązanie dla szpitali i klinik rehabilitacji.

376

458